368 VOLTEX ĮRENGIMO VADOVAS


Neapšiltintų grindų ant grunto hidroizoliacija su VOLTEX paklotu

PAGRINDO PARUOŠIMAS

Visų pirma, prieš pradedant hidroizoliacijos darbus, reikia tinkamai pasiruošti pagrindą. Kitaip sakant, užpilti garažo grindis smėliu iki reikiamos altitudės (aukščio), jį išlyginti ir gerai sutankinti. Rekomenduojama vienu kartu tankinti ne didesnį nei 15-25 cm aukščio gruntą (priklausomai nuo naudojamos vibroplokštės) ir visada pasitelkti vandenį smėlio sudrėkinimui, tai padės pasiekti geresnę tankinimo kokybę.
Patirtis rodo, jog gruntas ties perimetru susitankina prasčiau (dėl sudėtingesnio priėjimo su vibro-plokšte), todėl mes rekomenduojame šią zoną, 20 cm atstumu nuo sienų  ir 10 cm storiu, pasibetonuoti. Tam geriausiai tinka nesitraukiantis, liejamas PAGEL V1/50 mišinys.
 
VOLTEX DANGOS KLOJIMAS
Tinkamai paruošus pagrindą, galima pradėti hidroizoliacijos įrengimą. VOLTEX paklotą klojame baltąja (neaustinės geotekstilės) puse ant tinkamai sutankinto grunto. Kitaip tariant baltoji pusė visada privalo būti “nukreipta į vandenį”. Dangos rulonus išvynioti reikia šachmatine tvarka, užleidžiant mažiausiai 10 cm vienas ant kito visomis kryptimis. 
 
GRINDJUOSTĖS SUFORMAVIMAS
Prieš užleidžiant Voltex dangą ant sienų  būtina suformuoti nuožulnų kampą, dar kitaip vadinamą - grindjuoste. Tokiu būdų yra užtikrinama, jog Voltex paklotas užliejus betoną bus visu perimetru gerai prispaustas (neliks jokių tarpų), nes ši hidroizoliacija veikia tik visapusiškai uždarose konstrukcijose, t.y. tarp dviejų tvirtų ir stiprių sluoksnių. Šiuo atveju sutankinto grunto ir betono. Kampui suformuoti naudojame bentonitinio molio pastą Bentogrout. Grindjuoste formuojame ≈5 cm aukščio ir ≈ 45° kampu.
 
PERIMETRO ZONOS FORMAVIMAS
Sekantis žingsnis po VOLTEX hidroizoliacijos paklojimo yra perimetro zonos sandarinimas. Tarp sienos ir grindų susidarančiam tarpui, dar kitaip vadinamam - konstrukcine siūle, apsaugoti nuo vandens skverbimosi yra naudojama WATERSTOP bentonitinio molio juosta. Ji yra įrengiama 75 cm žemiau grindų lygio ir tvirtinama REVOFIX tinkeliu. Kontakto su vandeniu metu juosta brinksta ir plečiasi suformuodama vandeniui nelaidžią užtvarą.
PAPILDOMOS SKVERBTYS

Visos papildomos skverbtys, einančios per grindis, yra papildomai apdirbamos. Kaip ir ruošiant pagrindą palei sienas (žiūrėti 2 psl.), taip ir skverbtis, rekomenduojama apibetonuoti su PAGEL V1/50 mišiniu 15 cm spinduliu. Vėliau šios detalės turi būti aplipdomos bentonitinio molio pasta BENTOGROUT ir papildomai perdengiamos VOLTEX hidroizoliacija (žiūrėti detalę viršuje).
Paskutinis žingsnis, kurį reikia atlikti prieš užbetonuojant skverbtis, tai apvynioti jas bentonitinio molio juosta WATERSTOP, kuri apsaugos nuo galimo vandens skverbimosi per siūlę. Rekomenduojama juostą įrengti 75 mm žemiau grindų viršaus (žiūrėti detalę viršuje), tam kad išvengti plyšių atsiradimo betone.
Atliktus visus ankščiau išvardintus hidroizoliacijos darbų procesus, dedama grindų armatūra ir betonuojamos grindys.

HidroIZOLIACIJA24.lt 
Kas mes?

Gaukite mūsų naujienlaiškį (užsisakius mūsų naujienlaiškį kas savaitę galėsite laimėti dovanų čekius)

Pristatymo būdai

Mūsų biure

Susijusios paieškos

Hidroizoliacija internetu