401 SWELLTITE ĮRENGIMO VADOVAS


SWELLTITE hidroizoliacijos įrengimo vadovas

1.PRODUKTO APRAŠYMAS

                
        SWELLTITE kompozitas
SWELLTITE – kompozitinis hidroizoliacinis gaminys, sudarytas iš tankaus sluoksnio natrio bentonito ištisai suklijuoto tarp tvirto geomembranos sluoksnio ir skaidrios apsauginės plėvelės. SWELLTITE danga gaminama 2,3 mm storio. Rulono dydis yra 1,02 m x 10 m (10,20 m²).
 

2.TIPINIS PRITAIKYMAS

   
SWELLTITE yra skirtas hidroizoliuoti vertikalias ir horizontalias požemines konstrukcijas, taip pat eksploatuojamus stogus, tarpaukštines perdangas, terasas ir t.t.
- Eksploatuojami stogai
- Tarpaukštinės perdangos
- Tuneliai
- Požeminės konstrukcijos

3.VEIKIMO PRINCIPAS

 
SWELLTITE – tai dvigubas hidroizoliacinis kompozitas, kurį sudaro tvirtas ir pradūrimui atsparus geomembranos sluoksnis su aktyviu hidroizoliacinius sluoskniu iš natrio bentonito. Nepriklausomų laboratorijų atlikti testai įrodė, jog SWELLTITE danga gali atlaikyti didesnį nei 61 m hidrostatinį spaudimą.
Lankstus, tvirtas geomembranos sluoksnis veikia, kaip pirmasis hidroizoliacinis ir kartu apsauginis sluoksnis. Geomembranos sluoksnis apsaugo bentonito mišinį nuo darganoto oro ir galimų pažeidimų statybų metu. Ties siūlėmis natrio bentonitas reaguoja su vandeniu ir brinksta. Brinkimas efektyviai uždaro kelią vandeniui patekti į konstrukciją.
SWELLTITE yra tikra pažanga hidroizoliacinių dangų technologijoje. Ji suformuoja vientisą membraną nuo hidratacijos su vandeniu. Sudrėkintas, laisvai gulintis (neprispaustas) bentonitas gali išbrinkti iki 15 kartų nuo savo sauso masės. Kai danga yra prispausta brinkimas tampa kontroliuojamas ir taip suformuoja tankų, vandeniui nelaidų sluoksnį. Bentonitas brinkdamas gali užsandarinti smulkius trūkius betone, kurie atsiranda dėl žemės sėdimo, traukiantis betonui, seisminių veiksnių. Kitaip sakant, dėl problemų kurių paprastai neįmanoma kontroliuoti.

4.PAPILDOMOS MEDŽIAGOS

 
BENTOSEAL®: mentele formuojamas natrio bentonito mišinys. Naudojamas, kaip mastika apdirbant skverbtis (vamzdžius, įlajas ir t.t.) ir kampus ties vertikaliomis dalimis (sienos, parapetai ir t.t.).
SS80 Seamtape: juosta skirta užsandarinti SWELLTITE siūles. Apsaugo dangos kraštus nuo darganoto oro ir statybinių šiukšlių.
WATERSTOP-RX®: lanksti, besiplečianti juosta skirta technologinių siūlių sandarinimui.

5.BENDRIEJI ĮRENGIMO PRINCIPAI

 
PAVIRŠIAUS PARUOŠIMAS
Betono paviršius turi būti lygus. Purvas, akmenys, šiukšlės, riebalai, tepalai ir kitos pašalinės medžiagos turi būti pašalintos. Įvairių išsikyšimų, kurie galėtų pradurti dangą betone neturi būti. Betone esančias “kinivarpas”, tuštumas ir trūkius reikia užpildyti su nesitraukiančiu cementiniu mišiniu arba BENTOSEAL mastika. Didesnės skylės turi būtų užtaisomos su nesitraukiančiu cementiniu mišiniu kartu su WATERSTOP RX juosta montuojama plyšio viduryje. Kur įmanoma, iš betono turi būti suformuotas tinkamas nuolydis į įlajas.
ORO SĄLYGOS
Kloti SWELLTITE dangos negalima lyjant lietui. Po lietaus nuo paviršiaus privalo būti pašalintos stovinčios balos.  Kitų apribojimų  dėl oro sąlygų dangai netaikoma.
UŽPYLIMO TESTAS
Užpylimo testo SWELLTITE dangai atlikti nereikia ir kartu nerekomenduojama. Jeigu visgi testas yra daromas, pradžioje pasikonsultuokite su gamintoju dėl specialių instrukcijų, kurias gali reikėti pritaikyti.
MEDŽIAGOS PRISPAUDIMUI
SWELLTITE dangai reikia tinkamo izoliavimo su sutankintu gruntu arba kita balastine medžiaga. Ant eksploatuojamų stogų, dangai reikia mažiausiai 75 mm storio armuoto betono sluoksnio arba trinkelių su visais pasluoksniais, kurių bendras svoris nemažesnis nei 100 kg/m². Žalio stogo konstrukcijoje minimalus augalinio sluoksnio storis turi būti 450 mm ir sutankintas iki mažiausiai 85% pagal Proktorą.
SANDĖLIAVIMAS
Produktą laikykite sausoje vietoje apsaugotą nuo statybinių darbų ir atmosferos poveikio. Saugokite medžiagą nuo drėgmės, intensyvių temperatūrų ir ilgai nesandėliuokite ten, kur dangą gali veikti tiesioginiai  saulės spinduliai. Sandėliuojant objekte, apdenkite rulonus iš visų pusių (užtikrinkite ventiliaciją).  Palečių negalima dėti viena ant kitos.
APRIBOJIMAI
SWELLTITE danga turi būti klojama ant tinkamai paruošto pagrindo.  Statybininkai turi naudotis klojiniais, kad būtų išgautas lygus paviršius. Naudoti lygtinių klojinių negalima.
Nenaudokite medžiagos atvirose vietose, t.y. be papildomos apkrovos. SWELLTITE nėra skirtas naudojimui, kaip galutinė hidoizoliacinė medžiaga arba kaip pasluoksnis, kuriam nėra užtikrintas reikalingas prispaudimas. Nenaudokite SWELLTITE ant eksploatuojamų stogų, kai stogo plytelės montuojamos ant reguliuojamu kojelių.
SWELLTITE nėra skirtas hidroizoliuoti deformacines siūles. Deformacinėms siūlėms reikia naudoti specialiai joms skirtas hidroizoliacines medžiagas.
Neklokite SWELLTITE ant stovinčio vandens ar lyjant lietui. Jeigu gruntinis  vanduo yra stipriai rūgštingas, šarmingas ar laidūs elektrai (2500 μmhos ar daugiau), būtina pateikti bandinius gamintojui dėl suderinamumo. Dėl specialių įrengimo sąlygų ant užpurkšto betono (tokretavimo) ir  pamatinių blokų kreipkitės į gamintoją.

6.DANGOS ĮRENGIMAS HORIZONTALĖJE

 
Prieš klodami membraną, paruoškite pagrindą ir papildomai aptaisykite įlajas, sujungimus su vertikaliomis dalimis ir skverbtis.
DANGOS ĮRENGIMAS
Hidroizoliaciją klokite bentonito puse priešais pagrindą (pilkąja puse į viršų),  nuo žemiausio link aukščiausio taško skersai suformuotam nuolydžiui. Visus rulono kraštus perdenkite mažiausiai 50 mm. Paskutinius (kraštinius) rulonus pritvirtinkite mechaniškai mažiausiai kas 300 mm.  Visas siūles suklijuokite su SS80 juosta.
Ties skverbtimis (vamzdžiai, laidai, įlajos ir t.t.) apkirkite ruloną taip, kad jis gerai prigultų ant prieš tai užtepto BENTOSEAL sluoksnio.  Vėliau ant dangos kraštų užtepkite papildomą (kontrolinį) 1,5 mm storio BENTOSEAL sluoksnį. Vietas kur persindengia SWELLTITE danga suklijuokite su siūlių juosta.
 
Dėl aukščiau nepaminėtų detalių aptaisymo konsultuokitės su gamintoju.
Perėjimas iš horizontalios į vertikalią dalį
Technologinė siūlė ir trūkiai betone
Tipinė eksploatuojamo stogo detalė

7. MAZGAI

 
Prieš klodami membraną, paruoškite pagrindą ir papildomai aptaisykite įlajas, sujungimus su vertikaliomis dalimis ir skverbtis.
ĮLAJOS
Užtepkite  minimaliai 2,3 mm storio BENTOSEAL mastikos sluoksnį ties įlajos žiedu ir ant įlajai suformuoto nuolydžio. Poto klokite SWELLTITE dangą ir užspauskitę ją su žiedu.
SKVERBTYS
Aptepkite skverbtis su BENTOSEAL mastika mažiausiai 19 mm storio sluoksniu. Aplink  skverbtį tepkite nemažesniu nei 150 mm spinduliu. Paklojus hidroizoliaciją pertepkite dangos kraštus papildomu BENTOSEAL  sluoksniu - 1,5 mm storiu, užkeliant 50 mm virš skverbties.
SUJUNGIMAS SU VERTIKALE DALIMI
Suformuokite 19 mm storio vidinį kampą su BENTOSEAL mastika. Tuomet pratęskite užtepimą po 150 mm (2,2 mm storiu) į abi puses (vertikaliai ir horizontaliai). Įrengus vertikalų hidroizoliacijos sluoksnį, dangos kraštus vėl pertepkite su BENTOSEAL mišiniu.
 

Skverbtis einati per eksploatuojamą stogą

Jungtis su siena

Įlajos aptaisymas

Siūlės sujungimas

HidroIZOLIACIJA24.lt                                                           
Kas mes?

Gaukite mūsų naujienlaiškį (užsisakius mūsų naujienlaiškį kas savaitę galėsite laimėti dovanų čekius)

Pristatymo būdai

Mūsų biure

Susijusios paieškos

Hidroizoliacija internetu